עבודות ריצוף


ריצוף לבית

שוקלים להחליף ריצוף לבית? להבריק ריצוף או שיש? להחליף לקרמיקה מודרנית? האם עדיף קרמיקה או גרניט פורצלן, עיצוב דמוי פרקט או שיש, ויש גם פרקטים.

כיום קיימים אין סוף דגמים, עיצובים, רמות ברק, מידת כהות/בהירות, חיתוך לייזר או פאזות חומר כזה או אחר.

חברת אור ואיתי בניה ועבודות גמר מעורה בכל הדגמים החדשים והמודרניים, לאחר פגישה קצרה אנו יכולים לאפיין אתכם את רצונכם ולפי רמות מחיר מסוכמות להביא לכם לפתח ביתכם את הפתרונות והדגמים היפים והמשתלמים ביותר ל- ריצוף לבית, שיתנו את התוצאה המושלמת.

לפני קנית חומר ריצוף לבית חשוב ש:

  1. בעל מקצוע ימדוד ויסכם את השטחים וכמות החומר הנדרשת.
  2. להוסיף 10% לפחת בכל עבודה, יש חיתוכים ופנלים שמורידים מכמות הקרמיקה.
  3. חישוב מוטעה יכול לגרום למצב בו תתקעו עם חוסר שלא ניתן להשלים.
  4. להבין את המשמעות של הדבקת ריצוף לעומת להוציא את הריצוף הקיים ולרצף מחדש.
  5. מתי הפרקט מהווה פיתרון טוב ומתי הוא חיסרון.
  6. ב- ריצוף לבית חובה להיות לפחות 3 מ"מ בחריצים (פוגות).

מה ההבדל בין קרמיקה לגרניט פורצלן?

למען האמת ההבדל מבחינתכם הוא לא כל כך משמעותי, המונחים האלו מתיחסים לרמת הקשות של חומר הבסיס (לא קשור לדוגמאה או לגלזורה). גרניט פורצלן הינו עשוי מחומר קשה יותר והמרצפת עוברת עיבוד בחום גבוה יותר מקרמיקה, בניגוד לשם הוא אינו עושוי מסלע גרניט אלא שמו הגיע עליו כיוון שסלע גרניט ידוע כחומר חזק מאוד. הקרמיקה כאמור עוברת עיבוד בחום נמוך יותר. אז מה צריך לעניין אותנו? חשוב לברר האם אריח שאתם מעונינים לבחור מיועד לריצפה והוא לא רק לקירות, הריצפה עוברת שחיקה משימוש הרבה יותר גדול מהקירות ולכן נחוצה השאלה.

עיצוב הריצוף

מבין שלל העיצובים בקרמיקה וגרניט פורצל ניתן לראות דוגמאות וצבעוניות ככל שניתן לדמיין, נוכל למצוא מרצפות דמוי אבן, שיש, עץ חלקות, בטון ועוד מבין הדוגמאות המיוחדות יותר קיימים עיצובים שחוזרים אחורה לעידן מרצפות הבטון המצוירות ומחקים אותם.